Zruby Bystrá

Zruby Bystrá sa nachádzajú v nádhernej scenérii Nízkych Tatier a sú situované v blízkosti hneď 3 lyžiarskych stredísk, a to Ski Tále, Ski Mýto pod Ďumbierom (autom 2 minuty) a turistami vyhľadávaný Chopok vzdialený 9 km. K dispozícii máte aj lyžiarsky SKIBUS- Na výber máte 45 kilometrov tratí, na ktoré Vás vyvezú moderné lanovky.

Každé zo stredísk ponúka komplexné služby pre lyžiarov, od požičovne lyžiarskych výstrojí až po školy lyžovania. Na svoje si teda prídu lyžiari, bežkári, skialpinisti, deti či dospelí.

V lete je stredisko východiskovým bodom k pešej turistike, v blízkosti sa totiž nachádzajú jednotlivé turistické chodníčky, svetovo známe 18-jamkové golfové ihrisko Gray Bear, detský lanový park Tarzánia, či nástupná stanica na nezabudnuteľnú jazdu Horehroním Čiernohronskou železničkou. Môžete sa prejsť cez Dobročšký prales, zoznámiť sa s Vydrovskou dolinou, ktorá ponúka prechod prírodným lesníckym skanzenom. Vašimi turistickými cieľmi sa môžu stať vrchy Ďumbier, či Chopok. Okolie ponúka jazdu na koňoch v neďalekom Mýte pod Ďumbierom, splav Hrona s nástupnou stanicou v Nemeckej, hrad Slovenská Ľupča, či rôzne trate na cykloturistiku, hubárčenie. V blízkosti nájdete 2 jaskyne, a to Bystriansku, vzdialenú len pár kilometrov, či adrenalínovejšiu Jaskyňu mŕtvych netopierov, ktorej vchod leží v nadmorskej výške až 1520m. n. m.

Oddýchnuť si môžete vo Wellnes Hotel Bystrá, ktorý vám ponúka nielen vodný ale i saunový svet. Je vzdialený len 0,5 km od nášho ubytovacieho zariadenia.